h Dolar 27,3233 % 0.2
h Euro 28,8979 % 0.2
h Altın (Gr) 1.667,46 %0,26
h Ons Altın 1.898,21 %-0,11
h Bitcoin 716443 %-0.04557
a

Büyükşehirden 3 noktada ücretsiz kurban kesimi

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Soğuksu Mahallesi Perşembe Pazarı, Yeşilbahçe Mahallesi Kapalı Çarşamba

Pazarı ve Döşemealtı Kömürcüler Hayvan Pazarı’nda Bayramın 1’nci ve 2’inci günlerinde

veteriner hekim kontrolünde ücretsiz kurban kesimi hizmeti verecek.

Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığına Kırsal Kalkınma ve Kooperatifçilik Şube Müdürlüğü, Kurban Bayramı’nda vatandaşların hijyenik ve sağlıklı koşullarda kurban kesim hizmeti alması için 3 ayrı noktada kesim yeri belirledi. Vatandaşlar Döşemealtı Kömürcüler Mahallesi’nde bulunan Hayvan Pazarı ile Muratpaşa İlçesi Soğuksu Mahallesi Perşembe Pazarı ve Yeşilbahçe Mahallesi Kapalı Çarşamba Pazarında, bayramın 1’inci ve 2’inci günlerinde ücretsiz kurban kesim hizmetinden yararlanabilecek. Büyükşehir Belediyesinin Serik ve Kaş-Demre kesimhaneleri de bayramın birinci ve ikinci gününde

büyükbaş hayvanların kesimi için vatandaşların kullanımına açık olacak.

“Usta kasaplardan hizmet”

Veteriner hekim kontrolünde usta kasaplar, kurbanlığı kesip, parçalanmış ve poşetlenmiş şekilde sahibine teslim edecek. Kesim yerleri, kesim sonrasında ortaya çıkacak kurban atıkları nedeniyle gün içinde sıklıkla dezenfekte edilecek.

“Hayvan yakalama timi”

Kurban Bayramı’nda kaçan hayvanların zarar görmeden yakalanabilmesi ve kontrol altına alınabilmesi için ‘Hayvan Yakalama Timi’ de bayram süresince görev yapacak. Vatandaşlar oluşturulan “Hayvan Yakalama Timi”ne Alo Zabıta 153, 0242 332 22 33 veya 444 94 20 numaralı ABİM hattından ulaşarak yardım isteyebilecek.

Kaynak: İHA

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.