h Dolar 27,1565 % 0.12
h Euro 28,9268 % 0.12
h Altın (Gr) 1.682,98 %0,52
h Ons Altın 1.926,88 %0,36
h Bitcoin 725089 %-0.39517
a

6 yaşındaki Bilge’nin saçları kanserli hastalara saç olacak

Antalya‘nın Gazipaşa ilçesinde 6 yaşındaki Bilge Topaloğlu, bebekliğinden bu yana kestirmediği saçlarını ailesinin de isteği doğrultusunda Kanser Savaşçıları Derneği’nin yürüttüğü ‘Saçım Saçın Olsun’ kampanyasına bağışladı.

Türkiye’de, kanser tanısı alan kişilerin tedavi süresinde yaşadığı sorunlara ve zorluklara göğüs germek için kurulan Kanser Savaşçıları Derneği, tedavi gören hastalara moral vermek için önemli bir kampanya başlatmıştı. Tedavi sürecinde saçları dökülen hastalar için gerçek saçlardan peruk yaptıran dernek, kadın ve erkeklerin yapacağı saç bağışlarını bekliyor. Kanser Savaşçıları Derneği tarafından hayata geçirilen ‘Saçım Saçın Olsun’ kampanyası ise yurt içinde ve yurt dışında büyük ilgi görüyor. Kampanyaya Gazipaşa’dan destek veren Manşet Gazetesi Ortağı ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Geylani Topaloğlu’nun 6 yaşındaki kızı Bilge Topaloğlu, bebekliğinden bu yana kestirmediği saçlarını kestirerek ‘Saçım Saçın Olsun’ kampanyasına bağışladı.

Kaför Zerrin Yüksel tarafından özenle kesilen Bilge’nin saçları, ailesi tarafından Kanser Savaşçıları Derneği’ne gönderildi. Dernek, en az 30 santimetre civarındaki sağlıklı, mutlaka kuru ve birkaç yerinden toplanmış ya da tercihen birkaç parça halinde örgülü saçları alıyor. Açıcı ya da permalı saçlar ise kabul edilmiyor.

Kaynak: İHA

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.