h Dolar 27,1560 % 0.12
h Euro 28,9205 % 0.12
h Altın (Gr) 1.682,29 %0,48
h Ons Altın 1.926,54 %0,34
h Bitcoin 724246 %-0.74714
a

Alanya Üniversitesinde mezuniyet heyecanı

Alanya Üniversitesi, 2022-2023 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni görkemli bir şekilde gerçekleştirildi.

Tören, Alanya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mesut Güner’in konuşmasıyla başladı. Mezun olan gençlerin mutluluk ve heyecanına ortak olmanın gururunu yaşadıklarını söyleyen Prof.Dr. Güner; “Hayatınızın en değerli ve verimli yıllarını Alanya Üniversitesi’nde yaşadınız, bu üniversite sizlere bir şeyler katarken, sizler de bu üniversiteye katkı sundunuz, ömür boyu sürecek dostluklar kazandınız, elde ettiğiniz başarılarla, bizlerin ve ailelerinizin gururu oldunuz. Öğrenim hayatınız boyunca emek verdiniz, bilgi ve becerilerinizi geliştirdiniz ve artık birer mezun olarak hayatınızda, yeni bir sayfa açıyorsunuz. Ancak, mezuniyet bir son değil, aksine bir başlangıç olduğunu unutmayın. Üniversite hayatı, size sadece belirli bir alanda bilgi sağlamakla kalmadı, aynı zamanda öğrenme becerilerinizi ve analitik düşünme yeteneklerinizi de geliştirdi. Şunu unutmayın ki, mezun olduktan sonra bile, öğrenme süreciniz devam edecektir. Çünkü, teknolojinin ve dünyanın, hızla değiştiği bir çağda yaşıyoruz ve bu nedenle kendinizi sürekli olarak yenilemek ve farklı beceriler edinmek zorundasınız. Hayatınız boyunca, başkalarına da değer katmayı unutmayın. Hedeflerinizi gerçekleştirirken, çevrenizdekilere de destek verin. Sizler, toplumun ihtiyaçlarını karşılayan liderleri, girişimcileri ve yenilikçileri olacaksınız. Elinizden geldiğince, topluma ve ülkeye, faydalı bireyler olmak için çaba sarf edin. Unutmayın ki, küçük sandığımız bir dokunuş bile, insanların hayatını değiştirir.

Alanya Üniversitesi’nin bir parçası olmaktan gurur duyun. Çünkü mezuniyetiniz, birçok kapıyı açacak ve size yeni fırsatlar sunacak bir başlangıç olacaktır” ifadelerini kullandı.

 

“Gençlerimizin eğitimi için ne yapsak azdır ”

Törende Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer de birer konuşma yaptı. Alanya’nın sadece turizmden ibaret bir şehir olmadığını, eğitim şehri olduğunu söyleyen Yücel; “Alanya Üniversitesi ve Alanya Alaaddin Keykubat Üniversiteleri bu şehrin gururudur. Her iki üniversitemizde sürekli olarak kendilerini yenileyerek, başarılarına başarı ekleyerek, şehrimizin değerine değer katmıştır. Alanya Belediyesi olarak eğitime çok önem veriyoruz. Kentimizdeki üniversitelerimizle iş birliği içerisinde çalışıyoruz. Hedef ve vizyonlarımız doğrultusunda eğitim yatırımlarımızı kesintisiz sürdürüyoruz. İlçe olarak bir kamu bir de vakıf üniversitesine sahip ender ilçelerden biriyiz. Bu da Alanya’ya nasip oldu. Bunda Sayın Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu başta olmak üzere, çok sayıda insanın emeği var. Vakfın Kurucusu Hamdullah Emin Paşa, üniversitenin yapılanmasında önemli katkıları olan hayırseverlerimiz, önceki dönem belediye başkanlarımız, kaymakamlarımız ve görev yapan mütevelli heyeti üyelerine herkesin huzurunda teşekkür ediyorum. Büyük bir özveri ile bugünlere gelen, mezun olan tüm öğrencilerimizi canı gönülden tebrik ediyorum. Ülkemizi hedeflerine iyi yetişmiş genç nesillerimiz ulaştıracaktır. Bu yüzden çocuklarımızın gençlerimizin eğitimi için ne yapsak azdır” diye konuştu.

 

Üniversitemiz birlik beraberliğin simgesi

Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer de, yaptığı konuşmasında mezun olan tüm öğrencilere gelecek yaşamlarında başarılar diledi. Dr. Ürkmezer, “Bugün güzel bir günde Alanya’yı Alanya yapan bütün kurum, kuruluş, STK’lar vatandaşlarımız bir arada. Bu, Alanya’nın birlik ve beraberlik içerisinde ne kadar güzel şeyler başarabileceğini ortaya koyuyor. Alanya Üniversitesi birlik ve beraberliğin güzel bir simgesi. Ben burada Alanya Kaymakamı olarak konuşmakla birlikte, aslında bir diğer şapkamda, Alanya Hamdullah Emin Paşa Vakfı’nın başkanlığını yürütüyorum. Göreve başladığım günden bu zamana; gerçekten mesaimizin önemli bir kısmını, Alanya Hamdullah Emin Paşa Vakfı ve Alanya Üniversitesi ile olan iş birliği ve çalışmalarımız oluşturdu. Alanya Üniversitesi; Alanya’nın markasına, Alanya’nın tanıtımına ve Alanya’ya değer katan bir marka haline geldi. Vakfımızın kurucusu Hamdullah Emin Paşa’yı da unutmamamız gerekiyor. Bütün vakfı eğitime, mal varlığını hayra adamış bir insan. Taşıdığımız çok değerli bir görev var. Bu görevi mütevelli heyeti olarak en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz. Sevgili öğrenciler sizler bu misyonla yetiştiniz. İnşallah bundan sonra nitelikli bir kentten nitelikli bir öğrenci olarak yetişmenin verdiği görevle, birlikte rahmetlinin de bu misyonunu üzerinizde taşıdığınızı ömür boyu aklınızda tutacağınıza hiç şüphem yok. Bu yüzyılın Türkiye Yüzyılı olacağına inanıyorsak, Türkiye Cumhuriyeti’nin 21. Yüz yılda söz sahibi olacağına inanıyorsak, her bir öğrenci her bir veli, her bir görevlinin üzerine düşen misyonu ve azmi göstermesi gerekiyor. İster iş hayatında ister akademik hayatta devam edin burada aldığınız misyonu ömür boyu taşımanızı temenni ediyorum. Destek veren belediye, STK ve tüm kurumlarımıza teşekkür ediyorum. Tüm öğrencilerimize bundan sonraki hayatta başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Kep atarak kutladılar

Yapılan konuşmaların ardından mezun olan öğrencilere mezuniyet belgeleri takdim edildi. 2022 -2023 Akademik Yılı’nda okul birincisi olan Natelie Bader’e, mezuniyet plaketi ve hediyesi Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer ve Rektör Prof. Dr. Mesut Güner tarafından takdim edildi. Ardından okul birincisi Natelie Bader, mezuniyet kütüğüne isminin yazılı olduğu plakayı çaktı. Diplomalarını bölüm hocalarından teslim alan öğrenciler, mezuniyet sevincini hep birlikte kep fırlatarak kutladı. Öğrenciler mezuniyet coşkusunu veliler, üniversitenin akademik ve idari personeliyle birlikte kutladı.

Mezuniyet törenine, Alanya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mesut Güner, Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Eray Erdem, Liman Başkanı Mehmet Seyhan, Sahil Güvenlik Bot Komutanı Binbaşı Çağatay Avcı, Alanya İlçe Emniyet Müdürü Murat Kenan PATAT, Alanya Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Eşref Sarı, ALKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilgün Tatar, Alanya Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Tevfik Yılmaz, Alanya Üniversitesi Genel Sekreteri Murat Süslü, ALTİD ve ALTAV temsilcileri kamu kurum müdürleri, siyasi parti başkanları, STK temsilcileri ve öğrenci velileri katıldı.

Kaynak: İHA

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.