h Dolar 33,0413 % 0.65
h Euro 36,0249 % 0.65
h Altın (Gr) 2.559,20 %0,41
h Ons Altın 2.411,18 %-0,17
h Bitcoin 1975550 %3.24698
a
  • Antalya Haber Gündemi
  • Gündem
  • ‘Yeni Ufuklar İçin Bir araya Gelelim’ çalıştatında küresel ısınma ve iklim değişkliği konuşuldu

‘Yeni Ufuklar İçin Bir araya Gelelim’ çalıştatında küresel ısınma ve iklim değişkliği konuşuldu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Kampı ve Eğitim Merkezi’nde düzenlenen Akdeniz Doğal

Yaşamı Koruma Ağı’nın Stratejik Planlama Çalıştayında, küresel ısınma ve iklim değişikliği konularının yanı sıra gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için neler yapılabileceği tartışıldı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Kampı ve Eğitim Merkezi, Akdeniz Doğal Yaşamı Koruma Ağı’nın Stratejik Planlama Çalışmaları çerçevesinde ‘Yeni Ufuklar İçin Bir araya Gelelim’ çalıştayına ev sahipliği yaptı. Çalıştaya 15 sivil toplum kuruluşu 30 aktivist, Akdeniz Gençlik Derneği, Uluslararası Gönüllülük Derneği, Bursa Kalkınma Derneği gibi birçok STK’nın katılımıyla gerçekleştirildi. Bölgedeki çevre konularına duyarlı olan ve bu alanda değişiklik yapmayı hedefleyen tüm bireyler ve kuruluşlara yönelik olarak düzenlenen çalıştayda fikir alışverişi yapıldı.

“Küresel ısınma ve iklim değişkliği konuşuldu”

Çalıştay boyunca küresel ısınma ve iklim değişiklikleri gibi kritik konular üzerinde durulurken, gençlerle birlikte gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için neler yapılabileceği tartışıldı. Antalya Gelişim ve İzcilik Derneği Başkan Yardımcısı İrem Durak çalıştayın amacının doğal yaşamı koruma alanında stratejik bir plan oluşturmak ve ağın etkinliklerini, bu plan doğrultusunda daha geniş çerçeveli bir şekilde yürütmek olarak açıkladı.

Kaynak: İHA

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.