h Dolar 33,0413 % 0.65
h Euro 36,0249 % 0.65
h Altın (Gr) 2.559,20 %0,41
h Ons Altın 2.411,18 %-0,17
h Bitcoin 1969270 %3.01726
a

Antalya Büyükşehir toplu taşıma filosuna 20 yeni otobüs kattı

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin kent içi toplu ulaşım için satın aldığı çağdaş ve çevre dostu 8,5 metrelik, 20 yeni otobüs; törenle toplu ulaşım hatlarında çalışmaya başladı.

Başkan Muhittin Böcek, “Antalya’da ulaşımla ilgili sorun kalmayacak. Bunun için çalışıyoruz. Özellikle büyük otobüslerin giremediği yokuş ve dar sokakların bulunduğu mahalleler için alınan otobüslerimiz Antalya’mıza hayırlı olsun” diye konuştu.

Yeni otobüsler Antalya Büyükşehir Belediyesi önünde düzenlenen törenle tanıtıldı. Başkan Muhittin Böcek tarafından Büyükşehir Belediyesi önünde tanıtılan yeni otobüsler özellikle dar sokakların bulunduğu mahallelere ulaşım kolaylığı sağlayacak.

Otobüslerin hayırlı olmasını dileyen Başkan Muhittin Böcek, resmi plakalı 20 yeni halk otobüsünün bugün itibariyle Antalya toplu taşıma sisteminde hizmet vermeye başlayacağını söyledi. Otobüslerin maliyetinin 90 milyon liranın üstünde olduğunu kaydeden Başkan Böcek,

“Amacımız taşıyanlarında taşınanlarında memnun olması. Daha önce 12 metrelik 60 tane otobüs ve 2 tane de elektrikli otobüs almıştık. 12 metrelik otobüslerin giremediği bazı dar sokakların olduğu mahallelerimiz vardı. Yeni aldığımız 8,5 metrelik otobüslerimizle halkımıza hizmet vermeye devam edeceğiz. Otobüslerin maliyeti 90 milyon liranın üstünde oldu. Yeni otobüslerimizin Antalya’mıza ve ulaşım esnafımıza hayırlı olsun. Kazasız belasız yolculuklar diliyorum” diye konuştu.

Antalya’da ulaşımla ilgili sorun kalmaması için çalıştıklarını söyleyen Başkan Böcek, “Özel halk otobüsleriyle beraber günlük 500’ün üzerinde aracımız çalışıyor. Sayın Valimiz ile ulaşım ile ilgili bir toplantı yapmıştık. Kurum ve kuruluşlarla birlikte Antalya ulaşımını çözmek

mecburiyetindeyiz. Antalya’da ulaşımla ilgili sorun kalmayacak bunun için çalışıyoruz. Beş merkez ilçemizde bugüne kadar belediye otobüsleri ve özel halk otobüsleriyle beraber 73 milyon 163 kişiyi taşımışız. Önümüzdeki süreçle ilgili hem özel halk otobüsleri memnun olacak zaten bizim arkadaşlarımız da onlarla beraber çalışmalarımızı aynı azim ve karanlıkta devam edeceğiz” dedi.

Direksiyon başına geçti

Başkan Böcek daha sonra şoförlerin de içinde olduğu yeni otobüslerden birisinin direksiyon başına geçerek belediye önünde kısa bir tur attı. 23’ü kadın olmak üzere 50 şoförün istihdam edildiği yeni otobüsler törenin ardından ulaşımda hizmet vermeye başladı.

Kaynak: İHA

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.