h Dolar 32,5495 % 0.05
h Euro 35,0005 % 0.05
h Altın (Gr) 2.433,68 %-0,05
h Ons Altın 2.327,44 %-0,07
h Bitcoin 2109935 %0.65201
a

Nebiler Mahallesinde tapu sevinci

Döşemealtı Belediyesi Yalınlı Mahallesinin ardından parselasyon çalışması tamamlanan Nebiler Mahallesinde hak sahiplerine tapularını dağıtmaya başladı.

İmar uygulamasının tamamlanmasıyla birlikte artık yeni ruhsatlı yapılabileceğini söyleyen Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, kanalizasyon alt yapısı ile birlikte doğalgaz müjdesi verip yeni yollarla birlikte sıcak asfalt ve kaldırım çalışmalarının bu yıl içerisinde start alacağı müjdesini verdi.

İmar planları olmasına rağmen yıllardır uygulaması yapılmayan Nebiler Mahallesi’nde vatandaşların imar sorununu çözüme kavuşturan Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, vatandaşların mağduriyet yaşamaması için zayiatları yüksek olan eski planları tam 6 kez revize ettiklerini söyledi. Vatandaşın yararına ve en az zayiatla yıllardır bekledikleri tapularına kavuşmaları için mücadele ettiğini anlatan Başkan Genç, “Mecliste Ak Parti gurubunun ret kararı vermesine rağmen imar sorununu vatandaşımızın lehine çözüme kavuşturduk” dedi.

Nebiler Mahallesinde vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Genç ilk etapta 25 hak sahibine 31 tapu dağıtarak hayırlı olmasını diledi. Mahalle sakinleri Belediye Başkanı Genç’e teşekkür ederek, “Yıllardır çözüm bekleyen yeni ruhsatlı yapı yapamadığımız yerlerimize nihayet Turgay Başkan sayesinde imar uygulaması yapıldı ve tapularımıza kavuştuk. Hem başkanımıza hem de emeği geçen çalışma arkadaşlarına teşekkür ederiz” diye konuştu.

Mahalle sakinlerine tapularının ardından müjde veren Belediye Başkanı Genç, “Şimdi süratle alt yapı kanalizasyon çalışmalarını yapıp, yeni yollara sıcak asfalt ve kaldırım çalışması yapılacak. Yine Doğalgaz firması ile yaptığımız çalışma gereği bu yıl içerisinde doğalgaz hattı mahalleye gelecek ve doğalgaz kullanmayan ev kalmayacak” dedi.

Kaynak: İHA

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.