h Dolar 30,9347 % 0.05
h Euro 33,4861 % 0.05
h Altın (Gr) 2.018,75 %0,35
h Ons Altın 2.029,67 %0,28
h Bitcoin 1610317 %0.69007
a

Bir firma daha kendi enerjisini üretmeye başladı

CW Enerji, güneş enerjisi sistemi kurduğu firmalara bir yenisini daha ekledi. Firma, Balıkesir’de faaliyet gösteren bir fabrikanın çatısına 2,3 MWp güç üreten GES kurulumunu tamamladı.

CW Enerji güneş panelleri ile fabrikalar enerjilerini güneşten almaya devam ediyor. Firma, Balıkesir’de faaliyet gösteren bir fabrikanın çatısını da güneş enerji santrali (GES) ile donattı. CW Enerji CEO’su Volkan Yılmaz, sürdürülebilir bir gelecek için yeşil enerji yatırımlarının giderek önem kazandığını söyledi. Geliştirdikleri çevre dostu ürünlerin yanı sıra hayata geçirdikleri projelerle de temiz bir geleceğe katkıda bulunduklarını ifade eden Yılmaz, “Maalesef günümüzde çevresel problemler ve iklim değişikliği gün geçtikçe daha büyük bir endişe kaynağı haline geldi. Bu problemlerle mücadele etmek ve sürdürülebilir bir gelecek inşa etmek için artık birçok firma çevre dostu uygulamaları hayata geçiriyor. Bu çerçevede özellikle güneş enerjisi sistemlerine yatırım yapan firmalar hem çevreye karşı sorumluluklarını yerine getirmiş oluyor hem de kendi enerjisini üretebiliyor” dedi.

 

Firma kendi elektriğini üreterek tasarruf elde ediyor

Balıkesir’de faaliyet gösteren bir firmanın daha CW Enerji güneş panelleri ile kendi elektrik enerjisini üretmeye başladığını ifade eden Yılmaz, bu sayede firmanın kendi elektriğini üreterek tasarruf elde ettiğini kaydetti. Yılmaz, firmanın çatısına 2354,4 kWp gücündeki güneş enerji santrali kurulumunu tamamladıklarını dile getirerek, “Bu GES ile firma yılda 1 milyon 181 bin 234 kilogram karbondioksit eşdeğeri kadar emisyonun önüne geçecek ve 178 ağacın kurtarılmasını sağlayacak” diye konuştu.

Kaynak: İHA

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.