h Dolar 31,0899 % 0.32
h Euro 33,6997 % 0.32
h Altın (Gr) 2.022,79 %0,30
h Ons Altın 2.023,85 %-0,03
h Bitcoin 1591963 %-0.40634
a

Kaleiçi’ndeki kedi ve köpeklere iç-dış parazit ilaçlaması

Antalya Büyükşehir Belediyesi Karaalioğlu Parkı’nda ve Kaleiçi’nde bulunan sahipsiz kedi ve köpeklere iç dış parazit ilaçlaması yaptı.

Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Karaalioğlu Parkı ve Kaleiçi bölgesinde bulunan kedi ve köpeklere iç-dış parazit ilaçlama uygulaması gerçekleştirdi. Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Seda Özel, Kaleiçi bölgesinde yoğun bir hayvan popülasyonu olduğu için gerçekleştirilen hastalık önleyici çalışmanın son derece önemli olduğunu söyledi.

Özel, “Muhtarlarımız ile Veteriner İşleri Şube Müdürlerimiz sürekli iletişim halinde. Sık sık toplantılar düzenleyip bilgi alışverişinde bulunuyoruz. Zoonoz hastalıklar için ilaçlama ve kısırlaştırılma talepleri gelmişti. Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak muhtarlarımız ile sokak hayvanları için kısırlaştırma ve bakımları konusunda iş birliği yapmaya devam edeceğiz” dedi.

 

“Sahipsiz hayvanlar daha sağlıklı”

Veteriner İşleri Şube Müdürü Aslı Kılıç ise Karaalioğlu Parkı bölgesinde sahipsiz hayvanlara yönelik yapılan paraziter ilaçlamasının pire ve kene ile mücadele için oldukça önemli olduğunu aktardı. Kılıç “Hayvanlarımızın sağlığı bizim için önemli. Bu nedenle böyle bir çalışma başlattık. Paraziter olarak iç parazitlerde insan sağlığını etkileyecek zoonoz hastalıklar bulunuyor. Bu hastalıklar kediler ve köpeklerden insanlara bulaşabiliyor. Paraziter uygulamalarda kullandığımız ilaçlarla hastalıkların ortadan kalkmasını ve sahipsiz hayvanlarımızın daha sağlıklı olmasını sağlıyoruz” diye konuştu.

 

“Aynı yerlerine bırakılıyor”

Kaleiçi Tuzcular Mahalle Muhtarı Uğur Çetin ise mahallelerinde bulunan kedi ve köpekler için yapılan ilaçlama ve bakım çalışmaları için büyükşehir belediyesine teşekkür ederek, şunları söyledi: “Ayrıca kısırlaştırılması uygun görülen hayvanlarımızı Büyükşehir Belediyesi veterinerlerine teslim ettik. Sağlıklı bir şekilde tedavi edilen hayvanlarımız alındıkları yerlere geri bırakılıyor”.

Kılıçarslan Mahalle Muhtarı Ali Kahraman ise kısırlaştırma ve ilaçlama çalışması nedeniyle görevliere teşekkür etti.

Kaynak: İHA

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.