h Dolar 32,2511 % 0.14
h Euro 35,0023 % 0.14
h Altın (Gr) 2.417,88 %0,36
h Ons Altın 2.333,61 %0,22
h Bitcoin 2230067 %0.4305
a

Vizyon projeyle zaman ve maliyetten tasarruf sağlıyoruz

Alanya Belediyesi’nin zamandan ve maliyetten tasarruf amaçlı projelerinden olan yer üstü çöp konteynerleri Alanya genelinde 61 noktaya daha yerleştirildi. Görüntü kirliliğinin de önüne geçen yeni çöp konteynerleri 3 bin metreküp depolama kapasitesi ile 4 büyük çöp konteyneri yerine aynı işlevi görüyor.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, ilkini 2020 yılında Mahmutlar Mahallesi’nde 72 noktaya uygulayarak başlattığı yeni nesil 3 metreküp yer üstü çöp konteynerlerinin ikinci etabı için startı verdi. Yeni konteynerler Alanya şehir merkezine yerleştirilmeye başlandı. Başkan Yücel’in talimatı ile Alanya Belediyesi araç filosuna yeni kazandırılan yer üstü konteyner vinci ile trafik akışını engellememek ve trafikte halkın vaktini almamak adına çalışmalar gece saatlerinde yapılıyor.

 

61 noktaya daha yerleştirildi

İlki Mahmutlar’da başlayan uygulama şimdide Kestel İsa Küçülmez Caddesi ve Alanya merkezde Eşref Kahvecioğlu Caddesi’nden başlayıp Büyük Hotel Sokağı bitişine kadar 61 noktaya daha yerleştirildi. Yeni yer üstü çöp konteynerleri ile hizmet kalitesi artarken uygulama halkın da memnuniyetini kazandı.

 

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel çalışmalarla ilgili bilgi vererek, “Akılcı ve Üretken Belediyecilik anlayışımızla cadde ve sokaklardaki çok sayıdaki çöp konteyner kirliliğini ortadan kaldırıp bir tanesiyle 4 tane sac konteyner görevini yapacak 3 bin metreküp depolama kapasitesine sahip konteynerler kazandırdık. Yeni çöp konteynerleri ile hem zamandan hem de maliyetten tasarruf edecek her şeyden önemlisi insanların sağlığını ve görüntü kirliliğini önlemiş olacağız, kentimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Kaynak: İHA

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.