h Dolar 32,8500 % 1.05
h Euro 35,3270 % 1.05
h Altın (Gr) 2.487,33 %2,26
h Ons Altın 2.355,07 %1,19
h Bitcoin 2131262 %1.02219
a

Kepez Habibler’i yeşille güzelleştiriyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü döneminde, gecekonduların tapu sorunları çözülerek şehirleşme sürecinin önünün açıldığı Habibler Mahallesi’nin fiziki görünümü yeni parklarla güzelleştiriliyor.

Bir dönem gecekondu dokusunun yoğun olarak bulunduğu Habibler Mahallesi, günümüzde site tarzı konutları, prestij caddeleri ve eğitim kurumlarıyla Kepez ilçesinin yıldızı parlayan yerleşim yerlerinden biri haline geldi.

Mahalledeki değişim ise Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü döneminde gecekonduların tapu sorunlarının çözülmesi, kat artışı getiren imar düzenlemesinin yapılması ve imar yollarının açılmasıyla başladı.

Dönüşüm sonrası gecekonduların yerini yapı tekniğine, imara ve şehir kimliğine uygun site tarzı konutlar almaya başladı.

 

Habibler’e 54 bin ton sıcak asfalt

Kepez Belediyesi de, gecekondudan şehre dönüşümün yaşandığı mahallenin sosyal yaşam alanlarını cadde ve yeşil alan düzenlemeleriyle kaliteli ve konforlu hale getiriyor. Geçtiğimiz aylarda sıcak asfaltı, peyzajı ve kaldırımı tamamlanan 25 metre genişliğindeki Kerkük Caddesi ve Adnan Kahveci Caddesi, mahallenin şehirleşme sürecini hızlandıran bir yatırım oldu. Mahallenin alt ve üst yapısı tamamlanan ulaşım yollarına da, son 15 yılda yapılan 54 bin ton sıcak asfalt çalışmasıyla şehir kimliği kazandırıldı.

 

Habibler’e 28 bin metrekare yeşil alan

Nüfusuyla ilçenin en kalabalık yerleşim yerlerinden biri olan Habibler Mahallesi’nde ihtiyaç duyulan yeşil alanlar da üretiliyor. Başkan Hakan Tütüncü döneminde yapılan 9 parkla mahalleye toplamda 28 bin 257 metrekare yeşil alan kazandırıldı. Park Bahçeler Müdürlüğü, Kerkük Caddesi’nin yanındaki 7 bin 459 metrekare alanı da plan notunda uygun şekilde güzel bir mahalle parkına dönüştürdü. Yapımı tamamlanan park, yeşil kimliğiyle bölgenin güzelleşmesine katkı sağladı. İçerisinde çeşitli ağaç ve bitkilerin bulunduğu park, vatandaşların sosyal aktivitelerini yapabileceği bir nokta oldu.

 

Çocuklar da yeşil alan içerisinde kurulan oyun parkında eğlenme imkânı buluyor. Parkın içerisindeki açık hava spor aletleri de yeşil doku içerisinde vatandaşlara sağlıklı yaşam imkânı sunuyor. Çim ekilen, çeşitli türde ağaç ve bitki dikilen park, bölgenin oksijen ihtiyacına da cevap veriyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri, Habibler Mahallesi’nde ve ilçe genelinde yeşil alan yatırımının artarak devam edeceğini ifade ettiler.

Kaynak: İHA

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.