h Dolar 32,2044 % -0.09
h Euro 35,0820 % -0.09
h Altın (Gr) 2.422,81 %-0,26
h Ons Altın 2.354,85 %0,17
h Bitcoin 2228050 %0.60107
a

Eğitim Bir Sen’den fotoğraf yarışması

Memur Sen Antalya Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Eyüp Bülent Miran, Cumhuriyetin 100. Yılına özel Antalya’da Türk İslam Kültür İzleri konulu bir fotoğraf yarışması düzenleyeceklerini duyurdu.

Miran, sendika hizmet binasında basın mensuplarıyla bir araya geldi. Miran, Cumhuriyetin 100. yılı anısına gerçekleştirilecek fotoğraf sergisi, Öğretmenlik Meslek Kanunu, Filistin’deki zulme karşı sürdürülen çalışmalara dair açıklamalarda bulundu.

Antalya’da Türk İslam Kültür İzleri konulu fotoğraf sergisi düzenleyeceklerini belirten Başkan Miran, “Cumhuriyetin 100. yılına girerken yaşadığımız şehrin kültürel dokusunu ve mekânlarını daha iyi tanımak, kültürel değerlerimizin farkına varmak ve bunları fotoğraflayarak geleceğe taşımak istiyoruz. Antalya’mızın mimari, tarihi doku, geleneksel el sanatları, sosyal yaşam alanlarındaki Türk-İslam kültür izlerini yansıtan fotoğraflarınızı bekliyoruz” dedi.

“En güzel fotoğrafa 10 bin”

Başkan Miran, “Cumhuriyetin 100. yılına girerken yaşadığımız şehrin kültürel dokusunu ve mekânlarını daha iyi tanımak, kültürel değerlerimizin farkına varmak ve bunları fotoğraflayarak geleceğe taşımak istiyoruz. Antalya’mızın mimari, tarihi doku, geleneksel el sanatları, sosyal yaşam alanlarındaki Türk-İslam kültür izlerini yansıtan fotoğraflarınızı bekliyoruz. Katılımın ücretsiz olacağı yarışmamıza düzenleme Kurulu, Seçici Kurul üyeleri ile birinci dereceden yakınları dışında, amatör ve profesyonel tüm fotoğrafçıların katılımına uygun olacak. Birincilik ödülü 10 bin lira, ikincilik ödülü 7 bin 500 lira, üçüncülük ödülü 5 bin lira, Mehmet Akif İnan Özel Ödülü 2 bin lira, Antalya Eğitim Bir-Sen Özel Ödülü 2 bin lira, her sergileme için (25 adet) 500 lira olarak belirlendi” diye konuştu.

Yarışmaya başvuruların online (çevrimiçi) fotoğraf sistemine göre yapılacağından, alternatif hiçbir gönderi (e- posta, kargo, elden teslim vb.) kabul edilmeyeceğini belirten Başkan Miran, Yarışma fotoğraflarının online (çevrimiçi) olarak www.antalyaebsfotografyarismasi.com.tr adresinden yarışmaya katılım üyeliği ve fotoğraf gönderme yönergeleri takip edilerek gerçekleştirileceğini söyledi. Miran, “Sergilemeye değer 25 eser Erdem Bayazid Kültür Merkezi fuaye alanında açılacak sergide sergilenecek. Ödül programı da burada olacak. 8 Aralık tarihinde başvurular sona erecek. Sonuçlar 20 Aralık’ta açıklanacak. Ödül töreni tarihi sosyal medya hesaplarımızdan duyurulacak” dedi.

Kaynak: İHA

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.