h Dolar 32,1830 % -0.12
h Euro 34,9522 % -0.12
h Altın (Gr) 2.422,12 %0,04
h Ons Altın 2.341,70 %0,19
h Bitcoin 2204130 %1.63229
a

Kumluca Devlet Hastanesi 6. seviye dijital hastane oldu

Kumluca Devlet Hastanesi, Sağlık Bilgi ve Yönetim Sistemleri Topluluğu (HIMSS) tarafından yapılan değerlendirme sonucu, HIMSS 6 sertifikası almaya hak kazanıp, kentteki akredite olan 5. kamu sağlık tesisi oldu.

HIMSS 6 sertifikası ile hekimler ve hemşireler hastalarına ait bilgilere zaman ve mekân kısıtlaması olmadan erişebiliyor. Bekleme ve yatış süreleri en aza iniyor ve hastalara ayrılan vakit artıyor. Kâğıt ve röntgen filmi kullanımının azalmasından dolayı hastanelerde film ve kırtasiye maliyetleri asgari seviyeye düşüyor. Ayrıca radyolojik görüntüler CD ve dijital ortamlar üzerinden verileceği için çevre de korunmuş oluyor.

Kumluca Devlet Hastanesi’nin HIMSS 6 sertifikası almasıyla ilgili açıklamada bulunan Antalya İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Oğuz Karahan, “Antalya İl Sağlık Müdürlüğü olarak, vatandaşlarımıza daha iyi hizmet vermek adına hastanelerimizin dijitalleşme süreçlerini destekliyoruz. Akseki Devlet Hastanemizden sonra ilimizdeki ikinci Seviye 6 EMRAM validasyonunu Kumluca Devlet Hastanesi ile başarıyla tamamlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Sağlık hizmetlerinin kalitesini arttıran HIMSS akreditasyonu ile teknolojiyi daha iyi kullanarak tıbbi hatalar en aza indirilirken, hastaların güvenliği en üst düzeye çıkartılmış oluyor. Hastanemizi başarısından dolayı tebrik ediyorum” dedi

Kaynak: İHA

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.