h Dolar 32,5237 % -0.08
h Euro 34,8023 % -0.08
h Altın (Gr) 2.420,11 %-0,40
h Ons Altın 2.314,80 %-0,30
h Bitcoin 2159763 %0.25672
a

Kitap fuarına yoğun ilgi

Bu yıl 13’üncüsü gerçekleştirilen Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli kültür etkinliklerinden olan Antalya Kitap Fuarı, kitapseverlerden yoğun ilgi görüyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 13. Antalya Kitap Fuarı her gün binlerce kitapseveri ağırlamaya devam ediyor. Cam Piramit Kongre ve Fuar Merkezi’ndeki yayınevlerinin stantları önünde uzun kuyruklar oluşturan kitapseverler, beğeniyle okudukları yazarlara kitaplarını imzalattı.

 

Uzun imza kuyrukları oluştu

Antalya Kitap Fuarı’nda kitapseverler, sevdikleri yazarları görebilme ve sohbet etme fırsatı buldu. Okurlar başta Büyükşehir Belediye Başkanı Başkan Muhittin Böcek olmak üzere Mustafa Balbay, Murat Menteş, Saygı Öztürk, İsmail Küçükkaya, İsmail Hakkı Aydın, Murat Ağırel, Barış Terkoğlu, Barış Pehlivan, Saniye Bencik Kangal, Müfit Can Saçıntı, Ada Beyza Toksoy ve Engin Alan gibi ünlü yazarlarla buluşmanın mutluluğunu yaşadı. Fuarda gün boyunca ziyaretçilerle sohbet eden Başkan Muhittin Böcek kitaplarını imzaladı. Başkan Böcek, fuar alanını gezerek konuk yazarlarla da sohbet etti ve katılımlarından dolayı teşekkür etti.

 

“Atatürk’ün izinden gitmeliyiz”

Kitap fuarının en çok ilgi gören konuklarından biri de Prof. Dr. Celal Şengör oldu. ‘Atatürk ve Eğitim’ konulu söyleşide Antalyalılarla buluşan Prof. Dr. Celal Şengör, Milli Mücadele yıllarını, Atatürk’ün askeri dehasını, Kurtuluş Savaşı’nda cephede yaşananları ve cumhuriyet kazanımlarını önemli anekdotlar eşliğinde anlattı. Atatürk’ün daima ilim ve bilimin ışığında ilerlediğini söyleyen Prof. Dr. Celal Şengör, “Türkiye’nin medeni ve modern dünyanın bir parçası olması için tek yol Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden gitmektir. Çünkü Atatürk bir dahi. Atatürk bir yöntem, bir pusula veriyor bize. ’Aklınızı kullanın, bilimin izinden ayrılmayın’ diyor” diye konuştu.

Atatürk’ün askeri bir deha olduğunu kaydeden Şengör, “Atatürk bilinen savaş tekniklerinin dışında teknikler uyguluyor ve ‘Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır’ emrini veriyor” diye konuştu. Söyleşinin ardından Büyükşehir Belediyesi Başkan Başdanışmanı Cem Oğuz, Prof. Dr. Celal Şengör’e günün anısına çiçek takdim etti.

 

Söyleşilere yoğun ilgi

Antalya Kitap Fuarı’nda okurlarıyla söyleşide buluşan Mustafa Balbay, ’Cumhuriyet: Yüzyılları Aşan Destan’ konulu, Murat Menteş ’Afili Hafiye’, Saniye Bencik Kangal ’Ailenizin Kumandası’, Müfit Can Saçıntı ’Bildiğini Okumak’, İsmail Hakkı Aydın ile Ertan Özyiğit ’Kayıt Dışı’ konulu söyleşileri gerçekleştirdi.

Kaynak: İHA

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.