h Dolar 32,5971 % 0.29
h Euro 34,7409 % 0.29
h Altın (Gr) 2.467,72 %-1,26
h Ons Altın 2.355,34 %-1,51
h Bitcoin 2154618 %1.95396
a

Tuncer: “Kentin görünen yüzü, vizyonu, Konyaaltı Sahili yaşatılmalı”

Konyaaltı Sahili Alan Yönetimi Denetleme Kurulu 2023 yılı sezon sonu toplantısında konuşan AntalyaBüyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer, Konyaaltı sahilinin tüm Antalyalıların gözbebeği olduğunu ifade ederek, “Konyaaltı Sahili, hepimizin sahip çıktığı ortak bir değerimiz. Antalya’nın görünen yüzü ve vitrini olan sahilimizin yaşaması ve yaşatılmasını istiyoruz” dedi.

 

STK ve kurum temsilcilerinden oluşan Konyaaltı Sahili Alan Yönetimi Denetleme Kurulu, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde toplandı. Toplantıya Büyükşehir Belediyesi ilgili bürokratları, denetleme kurulu üyelerinden kamu kurum ve kuruluşları, meslek odaları ile STK temsilcileri katıldı. Toplantıda, Konyaaltı Sahili’nde yapılan çalışmalar, karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri ele alındı.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer, Konyaaltı sahilinin tüm Antalyalıların gözbebeği olduğunu ifade ederek, “Konyaaltı Sahili, hepimizin sahip çıktığı ortak bir değerimiz. Antalya’nın görünen yüzü ve vitrini olan sahilimizin yaşaması ve yaşatılmasını istiyoruz. Her yıl ziyaretçi sayısı artan sahilin kullanım ortamını daha iyi düzeye getirebilmek amacıyla Büyükşehir Belediye Meclisimiz tarafından onaylanan Konyaaltı Sahili Alan Yönetimi Denetleme Kurulu’muz ile değerlendirme yapmaktayız. İlgili tüm paydaşlarla işbirliği ve dayanışma içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu toplantımızda da yine sizlerin görüş ve değerlendirmelerine başvurarak yapılması gereken çalışmaları kararlaştıracağız” diye konuştu.

 

Toplantıda Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Konyaaltı Sahili’nde yapılan çalışmalar, verilen hizmetler, denetimler ve şikayet yönetimi hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.

 

“300’ün üzerinde personel tam gün hizmet veriyor”

Toplantıda Antalya Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanı ve aynı zamanda Alan Yönetimi Başkanı Çiğdem Hacıoğlu, sezon süresince ve sonrasında sahilde yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi verdi.

Hacıoğlu; “Temizlik, bakım, onarım, güvenlik gibi hizmetler için 300’ün üzerinde belediye personeli sahilde 7/24 görev yapıyor. Alan Yönetimi Birimi ekiplerimiz vatandaşlardan gelen şikayetlere anında müdahale ediyor. Tuvalet, duş, giyinme kabinlerine ve diğer tüm donanımlara anında müdahale ediyor, her gün denetim ve kontrolleri periyodik olarak devam ediliyor. Tuvalet ve giyinme kabini sayıları bu sezon artırıldı. Işık ve ses kirliliğine karşı mücadelede ilimizdeki sorumlu kurumlarımızla işbirliği ile çalışıyoruz. Halkın kullanımını kısıtlayan yapılardaki fazlalık, taşma gibi durumlara da müdahale ederek birçoğunu engelliyoruz ancak bazılarında hukuki süreçler nedeniyle sonuca maalesef ulaşılamıyor”dedi.

 

“Sezonda günde 50 ton çöp”

Sezonun yoğun günlerinde 1 milyonun üzerinde ziyaretçi alan 7 kilometrelik Konyaaltı Sahili’nde günlük 50 ton civarında çöp topladıklarını kaydeden Hacıoğlu, “Her geçen yıl ziyaretçi sayısı artan alanda ihtiyaçları karşılamak ve memnuniyeti arttırmak için yoğun çaba harcamaktayız. Bakım ve onarımını yaptığımız tüm korkuluklar, kent mobilyaları, sıhhi tesisatlar, elektrik ve altyapı aksamları her yıl aşırı hava olayları nedeniyle zarar görmektedir. Ekiplerimiz can ve mal güvenliğinin yanı sıra estetik açıdan da güzelleştirmek amacıyla bakım ve onarımları alanda sürekli yapmaktadırlar” diye konuştu.

 

” Yeşil alanların bakımını yapıyoruz”

Konyaaltı Sahili’nin tüm peyzaj ve yeşil alan bakımlarının da büyükşehir belediyesi tarafından yapılmakta olduğunun altını çizen Çiğdem Hacıoğlu, “Alanda gölge veren ağaçları dikmeyi tercih ediyoruz. Benjamin ağaçları şemsiye şeklinde budama yapıyoruz. Yazın vatandaşların 50 derece sıcakta yürürken serin ve rahat ortamlar oluşturmak adına yeni budamalar geliştirdik. Sahilde yeni kullanacağımız ağaçları yüzde 100’e yakın kuraklığa dirençli, gölge oluşturabilecek ve tuzluluğa dayanıklı olarak revize ediyoruz. Son yaşadığımız fırtınadan zarar gören ekipmanların tamiratlarını sürdürüyoruz” açıklamasında bulundu.

Kaynak: İHA

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.