h Dolar 32,7848 % -0.01
h Euro 35,0844 % -0.01
h Altın (Gr) 2.442,10 %-0,63
h Ons Altın 2.317,38 %-0,64
h Bitcoin 2167090 %-0.06396
a

Başkan Geyikçi: “Finike’nin çehresini değişiyoruz”

Finike”de altyapı problemlerinin çözülmesinin ardından kent estetiğine dokunmaya başlayan Finike Belediyesi, kent mobilyalarını yeniledi. Yenilenen kent mobilyalarıyla ilçeye modern bir görünün kazandırdıklarını ifade eden Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, “Finike’mizin çehresi değişiyor. Vatandaşlarımızın konforlu ve kentten keyif alarak vakit geçireceği sosyal alanlar oluşturuyoruz. Aynı zamanda kent estetiğimize yeni bir görünüm kazandırıyoruz” dedi.

 

Finike, Antalya’nın gerdanlığıdır

İlk olarak şehir merkezinde bulunan Atatürk Parkı, Mendirek ve sahil bandındaki kent mobilyalarının değiştirilmesiyle çalışmaların başladığını ifade eden Başkan Mustafa Geyikçi, “Finike’nin çehresini değiştirmek için ilk dokunuşu gerçekleştirdik. Finike, doğası, denizi, tarihi ile Antalya’nın inci gerdanlığıdır. Bizler de bu gerdanlığı hak ettiği güzelliğe kavuşturmak ve vatandaşlarımızın keyif alacağı bir kent ortaya çıkarmak için çalışmalarımızı tüm yoğunluğuyla sürdürüyoruz. Bu şu an için bir başlangıç. Yapacağımız değişiklikler ile kenti modern ve yeni bir görünüme kavuşturacağız. Hem mevcut projelerimizi hayata geçiriyor hem de yeni projeler üzerine çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Tüm enerjimizi daha güzel ve vatandaşlarımızın yüzünün gülerek keyif aldığı bir Finike için harcıyoruz” şeklinde konuştu.

 

Kente 3 milyon liralık dokunuş

Kasım ayında yapılan ihale sonrasında hızlı bir biçimde çalışmaların başlatıldığını ifade eden Başkan Mustafa Geyikçi, “Kentimize yaklaşık 3 milyon liralık bir yatırım daha yapmış olduk. Vatandaşlarımızın keyif alacağı bir kent için yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Yakın bir zamanda çarşı merkezimiz de yeni ışıklandırma ve aydınlatmalarına kavuşacak. Çarşımızda yapacağımız düzenleme ile bir cazibe merkezi oluşturacağız. Bunun yanında Halk Pazarı yenileme çalışmamızda sona gelindi. Hasyurt meydan projemiz tüm hızıyla ilerliyor. Kısacası sahil şeridinden, çarşı merkezine, Turunçova’dan Hasyurt’a ilçemizin her alanına dokunuyor, güzelleştiriyoruz. Tek amacımız bizlere yakışan her vatandaşının mutlu olduğu bir Finike meydana getirmek” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.