h Dolar 32,3450 % 0.12
h Euro 34,4563 % 0.12
h Altın (Gr) 2.466,66 %0,24
h Ons Altın 2.368,29 %-0,16
h Bitcoin 2222001 %-1.33783
a

Eğlenceli matematik atölyesi

Antalya Bilim Merkezi’nin matematik atölyesine gelen öğrenciler, akıl zeka oyunları, şifreleme modelleri gibi interaktif yöntemlerle eğlenerek öğreniyor.

Kepez Belediyesi Antalya Bilim Merkezi’nin matematik atölyesine gelen öğrenciler, eğlenceli oyunlar, interaktif, etkileşimli çalışma ortamında matematiği keyifli halde derinlemesine öğreniyor. Farklı yaş grupları için origami, matematiksel devre kurma, pisagor teoremi, pascal üçgeni, şifreleme modelleri, sayı örüntüleri, geometrik şekiller ve akıl zeka oyunları gibi birçok atölye çalışması yapılıyor. Bu atölyeler, öğrenmeyi daha etkili ve keyifli hale getirerek matematikle ilgili özgüveni arttırıyor.

 

Farklı çözüm yollarını değerlendirme

Katılımcıların pasif bir şekilde konuları dinlemek yerine etkileşimli bir ortamda çalışmalarına olanak tanıyan atölyedeki grup çalışmaları, problem çözme etkinlikleri ve uygulamalı aktiviteler, konuları daha iyi anlamaları için fırsat veriyor. Oyunlar, yarışmalar ve interaktif öğrenme araçları sayesinde matematiği keyifli hale getirdiklerini belirten merkez müdürü Selim Tıraş, “Öğrencilerin eleştirel düşünme yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olurken problem çözme süreçlerini analiz etme, mantıklı düşünme ve farklı çözüm yollarını değerlendirme becerilerini arttırmaya çalışıyoruz” dedi.

Kaynak: İHA

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.