h Dolar 32,8805 % 0.21
h Euro 35,1479 % 0.21
h Altın (Gr) 2.498,54 %0,37
h Ons Altın 2.363,90 %0,18
h Bitcoin 2114277 %-1.44004
a

Başkan Geyikçi: “Finike’de altyapı tamam sıra üstyapıda”

Finike’nin tarihi altyapı sorununu yapılan çalışmalarla sonlandıran Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, “100 yıllık altyapı sorununu bitirdik, önümüzdeki süreçte de Finike’mizi hak ettiği üstyapıya kavuşturacağız” dedi.

Finike’nin en büyük sorunu olan ve bugüne kadar çözüme kavuşmayan altyapı sorununu Antalya Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde çözüme kavuşturan Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, önümüzdeki süreçte çalışmalarını üstyapıya yönlendireceklerini ifade etti. Finike’nin hak ettiği altyapıya kavuştuğunu dile getiren Başkan Geyikçi, “Altyapı çalışmalarımızın tamamlanmasının ardından tüm enerjimizi ilçemize yakışır bir üstyapı meydana getirmek için harcıyoruz” dedi.

“Finike’nin çehresi değişti”

Tamamlanan çalışmalarının ardından ilk olarak Finike ilçe merkezindeki çarşı alanının yol, kaldırım, çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmalarının startını veren Belediye Başkanı Geyikçi, bu alanda 10 milyon lirayı aşkın bir yatırım yaptıklarını ifade etti. Bu alanda yapılan çalışmaların kısa zamanda tamamlanacağını da söyleyen Başkan Geyikçi, “Burada yaptığımız çalışma ile hem ilçe merkezini bir cazibe merkezi haline getireceğiz hem de buradaki işletmelerin ticaretine katkı sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

Geride bıraktıkları 5 yıllık sürede Finike’nin çehresini değiştirmeye başladıklarını vurgulayan Başkan Mustafa Geyikçi, “İlçemizi yeni ve modern bir görünüme kavuşturmak için ilk adımlarımızı attık. Özellikle ilçemize yeni kazandırdığımız kent meydanları bunun en önemli örnekleridir. Yenilenen sosyal donatı alanlarımız ve sosyal tesislerimiz vatandaşlarımızın büyük beğenisini kazandı. Son olarak değiştirdiğimiz kent mobilyalarımız ile ilçemiz daha modern ve şık bir görünüme kavuştu. Yakın zamanda Engelsiz Yaşam Merkezi’miz ile yeni bir sosyal alan daha kazanmış olacağız” şeklinde konuştu.

“Finike kültür sanat merkezine kavuşacak”

Yeni dönemde yapacağı çalışmalar hakkında da bilgiler veren Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, önümüzdeki süreçte Finike’nin çehresini değiştirecek çalışmaları sürdüreceklerini ifade etti. Yeni dönem projelerinin tamamlandığını dile getiren Başkan Mustafa Geyikçi, projelerin sosyal hayat, ekonomi, genç ve çocuklar, 65 yaş üstü vatandaşlar, kadınlar, kültür ve sanat başlıklarında olduğunu söyledi.

Yeni dönemde en çok önem verdikleri projelerin başında Finike’ye kazandıracakları kültür ve sanat merkezi olduğunu söyleyen Başkan Geyikçi, “Vatandaşlarımızın daha sosyal bir ilçede yaşamalarını sağlamak için önümüzdeki süreçte ilçemize bir Kültür ve Sanat Merkezi kazandıracağız. Bu merkezde sergiler, tiyatro oyunları, eğitim atölyeleri ve çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Bu çalışmanın proje dosyasını tamamladık” dedi.

“Kapalı yüzme havuzu ve buz paten pisti”

Gençler ve çocuklar için yeni spor alanları da planladıklarını dile getiren Başkan Geyikçi, yeni dönem ile birlikte hızlı bir şekilde kapalı yüzme havuzu ve buz paten alanı çalışmalarının başlatılacağını söyledi. Gençlerin ve çocukların sporla daha fazla buluşmaları için yeni spor alanları oluşturduklarını ifade eden Başkan Mustafa Geyikçi, “Gençlerimiz ve çocuklarımız için sadece yeni spor alanları değil yeni bir kütüphane ve bilim merkezi projelerimizi de hayata geçireceğiz. Finike gençlerin ve çocukların bilimle, sporla, kitapla büyüdükleri bir ilçe haline gelecek” ifadelerini kullandı.

“Cittaslow ile 35 milyonluk proje”

Cittaslow ile birlikte bir milyon avronun üzerinde bir bütçe ile Turuncu Köy projelerini de yeni dönemde gerçekleştireceklerini ifade eden Başkan Mustafa Geyikçi, “Bu proje kapsamında Cittaslow’dan da ciddi bir destek alacağız. Bu destek ile birlikte Finike’ye değer katacak dev bir çalışmaya adım atacağız. 7’den 70’e herkese uygun alanların olduğu Turuncu Köy projesi ile ekonomik anlamda da ilçemizin gelişimine büyük bir katkı sağlanacak” diye konuştu.

Başkan Mustafa Geyikçi, “Yeni dönem için daha sayamadığımız birçok projemiz bulunuyor. Finike Marina, Taş Ocağı alanı, yeni Pazar yerleri, çevreci dönüşüm projeleri gibi çalışmalarımızı da yakın zamanda vatandaşlarımız ile paylaşacağız” dedi.

Kaynak: İHA

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.