h Dolar 32,5257 % 0.07
h Euro 34,6051 % 0.07
h Altın (Gr) 2.448,01 %-2,05
h Ons Altın 2.338,82 %-2,20
h Bitcoin 2146257 %1.57752
a

Büyükşehir 2023 yılında 321 sokak hayvanını sahiplendirdi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde 2023 yılında 321 sokak hayvanı sahiplendirilerek sıcak yuvaya kavuşturuldu. 2 bin 481 sokak hayvanının kısırlaştırıldığı merkezde, 282 ortopedi operasyonu da yapıldı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Kepez ilçesi Kirişçiler Mahallesi’nde 42 metrekare alanda hayata geçirdiği Türkiye’nin en modern Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi, can dostlara yuva oluyor. Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde en iyi şartlarda misafir edilen sokak hayvanları, kalıcı aileler bulabilmek amacıyla sahiplendiriliyor. Bu kapsamda 2023 yılında merkezde barınan 321 sokak hayvanı yeni aileleriyle buluşturuldu. Merkeze halen 701 kedi ve köpek, sıcak bir yuvaya kavuşmak için sahiplerini bekliyor.

 

23 bin 482 sokak hayvanı kısırlaştırıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, sadece sahiplendirme değil, aynı zamanda sokak hayvanlarının popülasyonunu kontrol altına almak adına başarılı bir kısırlaştırma çalışması yürütüyor. Bugüne kadar merkezde 2 bin 481 sokak hayvanı kısırlaştırılırken, sokak hayvanlarının kontrollü bir şekilde yaşamlarını sürdürmeleri sağlandı.

 

282 ortopedi operasyonu

Ameliyathane, yoğun bakım üniteleri, hasta reviri, acil müdahale gibi bölümlere sahip Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde ortopedi operasyonları da yapılıyor. Merkezde 2023 yılında 282 sokak hayvanının ortopedi operasyonu başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

 

Yavru “prenses” sahiplenildi

Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne ziyarete gelen Ebru Öğüt kızı için köpek sahiplenmek istediklerini söyledi. Öğüt, “Kızım Masal köpekleri çok seviyor. Bunun için buraya gelip bir köpek sahiplendik. Satın almak değil sahiplenmek istedik. Kızım köpekle çok iyi anlaştı ve birbirlerini çok sevdiler. İsmini prenses koymak istiyor. Prensesi sahiplenip götüreceğiz. Artık bizim evimizde yaşayacak. Buraya her geldiğimizde çok temiz ve bakımlı görüyoruz. Başkanımız Muhittin Böcek’e böyle bir tesis yaptığı için teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Sahiplerini bekliyorlar

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin sahiplendirme işlemleri ile ilgili daha fazla bilgi almak isteyen vatandaşlar, arayarak doğrudan merkeze ulaşabiliyor.

Kaynak: İHA

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.