h Dolar 32,8472 % 0.1
h Euro 35,2601 % 0.1
h Altın (Gr) 2.493,42 %0,16
h Ons Altın 2.359,57 %0,00
h Bitcoin 2121694 %-0.51203
a

Akdeniz Üniversitesi’nde 50 bin öğrenci iş dünyasıyla buluşacak

Akdeniz Üniversitesi Güney Kariyer Fuarı’na ikinci kez ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan, fuara 50 binin üzerinde katılımın beklendiğini söyledi.

Akdeniz Üniversitesi ev sahipliğinde ve 12 üniversitenin paydaşlığında düzenlenecek olan Güney Kariyer Fuarı (GÜNKAF) için Dış Paydaş Toplantısı gerçekleştirildi. Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü Senato Salonunda gerçekleştirilen Dış Paydaş Toplantısına Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ayşe Gülbin Arıcı, Prof. Dr. Şükrü Özen, Prof. Dr. Cengiz Toker, Genel Sekreter Ali Evren İmre, Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Öğretim Görevlisi Dr. Esin Yücel, 20’nin üzerinde kamu kurumu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Deprem nedeniyle iptal edilmişti

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, “Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleşecek Güney Kariyer Fuarı’mızın hazırlık toplantısı için bir aradayız. Bildiğiniz gibi geçen yıl fuarı düzenlemek için tüm hazırlıklarımızı tamamlamıştık. Yine fuar öncesi sizlerle bir araya gelmiştik. Ancak fuarımız 6 Şubat depremi nedeniyle iptal edilmişti. Bu vesileyle asrın felaketi olarak anılan depremde kaybettiğimiz vatandaşlarımızı tekrar rahmetle anıyorum” dedi.

 

23-24 Şubat’ta Mimar Sinan Kongre Ve Sergi Merkezi’nde

Rektör Özkan, “Bizim ev sahipliğimizde ve 12 bölge üniversitesinin paydaşlığında düzenlenecek fuarımız 23-24 Şubat 2024 tarihlerinde Kepez Mimar Sinan Kongre ve Sergi Merkezinde gerçekleştirilecektir. Bu süreçte gençlerimiz firmalarla bir araya gelecek; iş, staj, eğitim, konferans, mülakatlar eş zamanlı yürütülecek” şeklinde konuştu.

 

Halka ve tüm öğrencilere açık

Akdeniz Üniversitesi ve Antalya için 2019 yılındaki fuardan sonra GÜNKAF’ın ikinci bir heyecan olacağını söyleyen Rektör Özkan, “GÜNKAF’ta hedefimiz de büyüdü. 2019 yılı Mart ayında ev sahipliği yaptığımız GÜNKAF 2019’a ekseriyatını özel sektör olmak üzere 200’e yakın firma ve 20 binin üzerinde öğrenci katılmıştı. Bu yıl diğerlerinden farklı olarak fuarımız tüm üniversite öğrencilerinin ve halkımızın da katılımına açık gerçekleştirilecek. 300’ün üzerinde firmanın stant açmasını ve 50 binin üzerinde katılımcının ziyaret etmesini beklediğimiz fuarımızın şehrimizde de bir enerji oluşturmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

50 bin genç kariyer yolculuğuna Antalya’dan başlayacak

Rektör Özkan, “Şehrimizin çok güzel bir özelliği var. Konu eğitim olunca, tüm kesimler bir araya gelebiliyor. Akdeniz Üniversitesinin kuruluş hikayesi de bunun bir göstergesi. Türkiye’de en çok hayırsever desteği ile okul yapılan şehirlerden biri olmamız da bunun bir sonucu. Bu örnek tutumun fuar konusunda da süreceğine yürekten inanıyorum. Çünkü 50 bin gencin kariyer yolcuğuna Antalya’dan başlayacak olması gerçekten kıymetli bir şey. Bu tam bir kazan-kazan sürecidir. Hem öğrencilerimiz ve mezunlarımıza iş yaşamının kapıları açılacak, hem de kurumlarımız, şirketlerimiz nitelikli iş gücüne ulaşabilecek. Fuarımıza tüm kamu kurum ve kuruluşları ile birlikte kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, sivil toplum örgütleri ve firmalar katılabilecek. Bunun için başvurular Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin internet adresinden yapılabilecek. Bu bölgesel kariyer fuarını, siz kıymetli paydaşlarımızın destek ve iş birliği içerisinde gerçekleştireceğimize hiç şüphemiz yok. Bugün bu toplantı vesilesiyle de fuarımızda sunacağımız iş birliği imkanlarını konuşacağız” dedi.

Kariyer Merkezi Müdürü Öğretim Görevlisi Dr. Esin Yücel, fuarla ilgili yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi. Yücel, GÜNKAF Tanıtım Kataloğunun yayınlandığını belirterek sponsor olmak isteyen ve katılımcı olmak isteyen firmaların buradan bilgilere ulaşabileceğini ifade etti.

Kaynak: İHA

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.