h Dolar 32,3562 % 0.14
h Euro 34,4675 % 0.14
h Altın (Gr) 2.474,18 %0,55
h Ons Altın 2.371,47 %-0,03
h Bitcoin 2226464 %-1.22854
a

Sanat Sokakları için yeni sezon hazırlıkları başladı

Alanya Belediyesi tarafından evde ürettiği el sanatları ürünlerini satarak ev ekonomisine katkı sağlayan kadınlar için kurulan El Sanatları Sokakları ile ilgili sezon öncesi toplantı yapıldı.

El emeği ürün yapan kadınlar, engelli vatandaşlar ve şehit yakınlarının öncelikli olarak faydalandırıldığı, iş ve istihdamın amaçlandığı El Sanatları Sokaklarında yeni sezon hazırlıkları başladı. Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından yapılan kura sonucu yerleşimleri tamamlanan kayıtlı el sanatları sakinleri sezon öncesi uygulamalar hakkında bilgi aldılar.

“Turizm, istihdam ve el sanatları destekleniyor”

Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Çapa, “Alanya Belediyesi olarak sanat sokaklarında özellikle kadın üreticileri ve ihtiyaç sahibi kişilere istihdam sağlamak, el sanatları ile Alanya’yı tanıtan ürünleri turizme kazandırmak ve el sanatlarını desteklemek amacı ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yer tahsisi sonrası Müdürlüğümüz bünyesindeki görevli arkadaşlarımız denetimlerini gerçekleştiriyor ve sezon boyu kuruluş amacına uygun çalışmalarını yerinde kontrol ediyoruz” dedi.

Alanya El Sanatları Sokaklarında 225 kişiye istihdam

Alanya Belediyesi El Sanatları Sokaklarında Alanya yöresel sanatları, geleneksel sanatlar, el işi, örgü takı ve hediyelik eşyalar gibi el emeği ürünlerin yapılması ve satışı sağlanıyor. Alanya Belediyesi düzenlemiş olduğu El Sanatları Sokaklarında 225 kişiye iş imkânı sağlarken yapılan yeni düzenlemelerle sanat sokakları sezona hazırlanıyor.

8 bölgede el sanatı ürünlerine ulaşma imkanı

Şehirde İskele Sanat Sokağı, Damlataş Sanat Sokağı, Mahmutlar Sanat Sokağı, Konaklı Sanat Sokağı, Balık Hali Sanat Tezgâhları, Oba Sanat Sokağı, Oba Cumhuriyet Halı Saha Önü Sanat Tezgâhları, Hacet Yürüyüş Yolu Sanat Tezgahları olmak üzere 8 bölgede el sanatları satış alanlarına oluşturuldu.

Kaynak: İHA

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.