h Dolar 32,8805 % 0.21
h Euro 35,1479 % 0.21
h Altın (Gr) 2.498,54 %0,37
h Ons Altın 2.363,90 %0,18
h Bitcoin 2114277 %-1.44004
a

Antalya Teknokent ile TÜRKSMD arasında iş birliği protokolü

Akdeniz Üniversitesi Antalya Teknokent ile Türk Sınai Mülkiyet Değerleme, Mühendislik Danışmanlık Hizmetleri AŞ (TÜRKSMD) arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Türk Sınai Mülkiyet Değerleme, Mühendislik Danışmanlık Hizmetleri AŞ Genel Müdürü Sacide Kasapoğlu ile Antalya Teknokent Genel Müdürü Dr. İbrahim Yavuz iş birliği protokolü imzaladı. Protokol kapsamında; patent ve marka değerleme başta olmak üzere, sınai mülkiyet hakları ile ilgili konularda iş birliği gerçekleştirilmesi planlanıyor.

 

“Daha çok markanın üretilmesi üniversiteler sayesinde”

Akdeniz Üniversitesi Yönetim Kurulu Salonu’nda gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, “Çok kıymetli bir yerin başkanlığını yapıyor. Memnun oldum ben de Sacide hanımla tanışmış olmaktan. Bir ülkeye en çok güç katan şey ne kadar çok markası ve o markaların ne kadar büyük olduğu. Görüyoruz telefon markalarını, araba markalarını uçak markaları var. Türkiye’nin de daha çok markasının olmasının en önemli faktörleri üniversiteler ve teknokentler. Sizin danışmanlığınız kıymetli çünkü bizim her şeyi anlamamız bilmemiz mümkün değil en kısa zamanda en değerli bilgiyi sizin sayenizde alacağız. Bu anlamda ülkeye kattığı şey hem zaman kazanma hem de doğru bilgi verme ve doğru değerlendirme bu anlamda çok önemli bir ön kuruluş aslında değerlendirme, danışmanlık ve mühendislik hizmetleri veren kuruluşumuz. Akdeniz Üniversitesi’ne, Antalya’ya ve Türkiye’ye hayırlı, uğurlu olur. Hep birlikte güzel şeylere imza atarız umarım” dedi.

 

“Patentlerin ve markaların hayat bulmasına aracılık”

Türk Sınai Mülkiyet Değerleme, Mühendislik Danışmanlık Hizmetleri AŞ Genel Müdürü Sacide Kasapoğlu, “Sınai mülkiyet teknolojik gelişmelerle birlikte önemli yapı taşlarından biri ama sınai mülkiyet haklarını sadece ortaya çıkarmak yetmiyor bunları somut bir değere dönüştürüyor olmak gerekiyor. Sınai mülkiyet varlıklarının somut sürece dönüştürülmesindeki en önemli adımlarından biri de bu varlıkların değerlemesi oluyor. Biz de TÜRKSMD olarak tamamen bu amaçla kurulmuş bir şirketiz. Başta paten ve marka gibi sınai mülkiyet varlıklarını değerlemesini yapmak üzere bu alanda ihtiyaç duyulan pek çok danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Bugün de hem Akdeniz Üniversitesi hem de Antalya Teknokent ile gerçekleştireceğimiz iş birliği kapsamında da hem üniversitemizdeki patentlerin hem teknokentimizdeki patentlerin değerlemelerini, markaların değerlemelerini gerçekleştireceğiz. Böylece geliştirilen kıymetli patentlerin kullanılan markaların hayat bulmasına aracılık etmiş olacağız. Aynı zamanda ekosistemimize de katkı sağlamayı hedefliyoruz böylelikle. Teşekkür ediyorum ve hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

“Patentlerinin değerlemesi için bu iş birliğine imza atıyoruz”

Antalya Teknokent Genel Müdürü Dr. İbrahim Yavuz, “Türk Sınai Mülkiyet Değerleme, Mühendislik Danışmanlık Hizmetleri, Türk Patent’in değerli bir kuruluşu ve şirketi. Biz de yaklaşık üç ay yaptığımız istişare sonucunda hem üniversitemiz patentlerini hem de teknokentimizin patentlerinin değerlenmesi ve ticari faaliyetlerinin artırılması için bu iş birliğine imza atacağız” şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.