h Dolar 33,0969 % 0.08
h Euro 36,3162 % 0.08
h Altın (Gr) 2.617,74 %0,15
h Ons Altın 2.460,85 %0,09
h Bitcoin 2135078 %-1.58659
a

Kemer Belediyesi’nden sağlık hizmetleri

Kemer Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, 2019-2023 yılları arasında yaptığı çalışmaların sayısal verilerini açıkladı.

“Her şeyin başı sağlık” sözüyle hareket eden ve Kemer’de sağlık anlamında yaptığı projelerle ve hizmetlerle adından sıkça söz ettiren Kemer Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, 2019-2023 yılları arasında bin 536 iş yerinde sıhhi kontrolünde bulundu.

Kemer Belediyesi Veterinerliği, 7 bin 259 hayvanı aşılayıp kısırlaştırdıktan sonra işaretledi. 2 bin 49 hayvanı sahiplendiren belediye veterinerliği, sokak hayvanları ile ilgili de 11 bin 199 şikayet ihbarını değerlendirdi. Evde Bakım ve Sağlık Hizmetleri çalışmaları çerçevesinde 8 bin 208 hastayı ücretsiz olarak otobüslerle sağlık kurumlarına taşıyan belediye sağlık ekipleri, binek araçlarla da 407 hastayı hastanede muayene ettirdi. Belediye berberi 668 vatandaşa evinde ücretsiz tıraş hizmeti verirken, bin 362 hastaya evinde ücretsiz enjeksiyon ve pansuman yapıldı.

133 ihtiyaç sahibinin evinde temizlik yapan belediye ekipleri, 58 vatandaşın da evinde banyosu yaptırıldı.

Hastanelerde tedavi gören hastaları rutin olarak ziyaret eden belediye sağlık ekipleri, bin 900 hasta tespit ederek hastalarla tek tek ilgilendi ve 750 hastayı hasta nakil ambulansı ile hastanelere ulaştırdı.

Diğer faaliyetler

İhtiyaç sahibi 294 hastaya tutanak karşılığında hasta yatağı ve 237 tekerlekli sandalye veren Kemer Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, 4 bin 107 kişiye online ve yüz yüze olmak üzere psikolojik danışmanlık hizmeti verdi.

Kemer’de erkekliğe il adımı atmak isteyen çocukları ücretsiz olarak sünnet ettiren Kemer Belediyesi, 2019-2023 yılları arasında 516 çocuğu sünnet ettirdi.

Kemer Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun talimatlarıyla özellikle pandemi döneminde vatandaşların yanında oldu.

“Vatandaşımızın yanında olduk”

İhtiyaç sahibi vatandaşlara gıda yardımında bulunan belediye ekipleri, esnafa ve vatandaşlara ücretsiz maske dağıttı.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamada, “Göreve geldiğimiz ilk andan itibaren Kemer halkı için hizmet ürettik. Özellikle sağlık konusuna büyük önem verdik. Pandemi döneminde belediye ekiplerimize tüm zorlukları aştık ve vatandaşlarımızın yanında olduk. Sokak hayvanları konusunda elimizden gelen tüm gayreti gösterdik ve göstermeye devam ediyoruz. Evde bakım hizmetlerimiz kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ücretsiz olarak hizmet ettik. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın erkekliğe ilk adımlarını atmalarına yardımcı olduk ve çocuklarımızı ücretsiz sünnet ettirdik. Sünnet ettirilen çocuklarımız için sünnet şölenleri yaptık. Hastalarımızı ücretsiz olarak hastanelere taşıdık ve evlerinde ziyaret ederek ihtiyaçlarını giderdik. Kemer Belediyesi olarak sağlık konusunda da hiçbir masraftan kaçmadık ve hasta vatandaşlarımızın yanında olduk” dedi.

Kaynak: İHA

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.