h Dolar 32,4856 % 0.65
h Euro 34,9007 % 0.65
h Altın (Gr) 2.404,53 %0,58
h Ons Altın 2.302,89 %-0,04
h Bitcoin 2168309 %-1.76067
a

Sümer: “Türkiye Yüzyılı, Kepez’in Yüzyılı olacak”

Dokuma’da mahalle buluşmasına katılan Cumhur İttifakı Kepez Belediye Başkan adayı Rıza Sümer, “Biz, gece gündüz demeden çalışır, her yeni dönemde Kepez’imizi, Antalya’mızı ve ülkemizi daha ileriye taşımanın yollarını ararız. Büyük hedeflerimiz var; yeni yüzyılda, büyük adımlarla büyük işler başarmak, Türkiye Yüzyılı, Kepez’in Yüzyılı olacak”dedi.

Kepez Belediye Başkan adayı Rıza Sümer, bir dizi esnaf ziyaretinin ardından Dokuma’da düzenlenen mahalle buluşmasında vatandaşlarla bir araya geldi. Sümer, AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Cumhur İttifakı Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Mehmet Çivik, MHP Kepez İlçe Başkanı Servet Ersoy, AK Parti Kadın Kolları Kepez İlçe Başkanı İlknur Kurt, AK Parti Gençlik Kolları Kepez İlçe Başkanı Eyüp Akbalık ve Ülkü Ocakları Kepez ilçe Başkanı Oğuzhan Dinçer eşlik etti.

Rıza Sümer, konuşmasına AK Parti’nin siyaset anlayışının millete hizmet etmek, eser üretmek ve şehirleri kalkındırmak üzerine kurulu olduğunu söyleyerek başladı. Sümer, “Biz, gece gündüz demeden çalışır, her yeni dönemde Kepez’imizi, Antalya’mızı ve ülkemizi daha ileriye taşımanın yollarını ararız. Büyük hedeflerimiz var; yeni yüzyılda, büyük adımlarla büyük işler başarmak. Türkiye Yüzyılı, Kepez’in Yüzyılı olacak” diye konuştu.

“Kepez bizim evimiz”

Cumhuriyetin 100. yılında sunacakları hizmetleri sıralayan Rıza Sümer, sosyal belediyecilik çerçevesinde yapılacak çalışmaları vatandaşlarla paylaştı.

Sümer, “Sosyal belediyecilik anlayışımızı daha da ileriye taşıyarak, herkesin belediye hizmetlerinden her anlamda çok daha fazla istifade edebileceği bir yaklaşımla hizmet edeceğiz. Mahallelerimizi daha donanımlı hale getirecek, sağlam ve çevreci yapıların inşası için çalışacağız. Hakan Başkanımız, 15 yılda Kepezimizi ve mahallelerimizi adeta çiçek gibi yaptı. Şimdi bize düşen o çiçekleri çoğaltmak, daha da yeşillendirmek. Vatandaşın hakkını yedirmeyecek, demokrasiden ve insan haklarından asla ödün vermeyeceğiz. Yarınlarımızı birlikte inşa edeceğiz, çünkü biz büyük bir aileyiz ve Kepez bizim evimiz” dedi.

“Recep Tayyip Erdoğan’ın öğrencileriyiz”

Hizmet verme ve eser inşasında AK Parti belediyeciliğine dikkat çeken Sümer, partisinin görev anlayışının çalışmaktan geçtiğini dile getirdi. Sümer, konuşmasına şu şekilde devam etti: “Hakan Tütüncü de olsa, Rıza Sümer de olsa AK Parti çatısı altında ise çok çalışmak zorundadır. Çünkü Türkiye Yüzyılı hedeflerimiz ve AK Parti Seçim Beyannamemiz bizim yol haritamızdır, yol göstericimiz de Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’dır. Siz hiç “Recep Tayyip Erdoğan çalışmıyor” diyen duydunuz mu? Bizler, Türkiye’yi eser ve hizmet siyaseti ile tanıştıran Recep Tayyip Erdoğan’ın öğrencileriyiz. Bir de muhalefete bakın, destek veren pişman oluyor. Vatandaşımızın oyları maalesef boşa gidiyor. 5 yıl kayboluyor. Mevcutla yetinmeyen, asla geri adım atmayan, sürekli ileriye bakan bir anlayışla, Kepezimizi yarınlara hazırlayacağız. Bunu birlik ve beraberlik içinde Cumhur İttifakımızla birlikte yapacağız”.

“Yeni projeler”

Her dönemin yeni ihtiyaçları ve beklentileri beraberinde getirdiğini ifade eden Sümer, “Yeni bir vizyon ortaya koyduğumuzda, yeni bir hedef açıkladığımızda, eskiden yapamadığımız için değil şehrimizin ihtiyaçları ve beklentileri arttığı için ortaya koyarız. Bizler bugün şehirlerimizi, ilçelerimizi nasıl dünya standartlarının üzerinde, sosyal refahın hakim olduğu bölgeler yaparız onun derdindeyiz. Kepez’de çoğu problem aşıldı, büyük hedefler ve projeler gerçekleştirildi. Yeter mi? Yetmez. Daha fazla hizmet, daha fazla eser vatandaşlarımızla buluşacak. Çünkü bu millet bunu hak ediyor” dedi.

“Himet eleştirisi”

AK Parti Antalya İl Başkanlığı döneminde de kente sunulan birçok hizmette imzası olan Rıza Sümer, Cumhur ittifakı Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü ile birlikte güçlerini birleştirip daha büyük görevleri Kepez ilçesinde gerçekleştireceklerinden bahsetti.

Sümer, şu ifadelere yer verdi: “Hakan Başkanımızı hizmetlerle dolu heybesiyle Büyükşehir Belediyesine uğurlayacağız. Peki Hakan Tütüncü Büyükşehir’e gidince Kepez’i unutacak mı? Tabii ki hayır. El ele vereceğiz. Büyükşehir Belediyesi desteğiyle ilçemize daha büyük hizmetler yapacağız. Şu an Büyükşehir Belediyesinin Kepez’e bir faydası var mı? Zaten Belediyenin kendine faydası yok. Bizler teşkilatlarımızla birlikte şehrimize, ilçemize olan sevdamızı çalışarak gösteriyoruz. Daha da göstereceğiz. Birkaç gün içinde proje ve vaatlerimizi sizlere açıklayacağız. İnşallah 1 Nisan itibariyle sizlerin güçlü desteği ile Hakan Kardeşimden devralacağımız bayrağı Kepez’imizde daha ileriye taşıyacağız.”

“Yeşil Kepez”

Kepez’i Türkiye’nin örnek gösterilen ilçelerinden biri olma yolunda çalışmalarına devam edeceklerinin altını çizen Sümer, Geçmişimizle övünürüz ama yerimizde sayamayız. Eğitimden sağlığa, ulaşımdan yeşil alanların artırılmasına ve ilçemizin Akıllı şehircilik uygulamalarına entegresine kadar her alanda yeni adımlar atacağız. Çocuklarımız için eğitim ve spor alanlarında yeni imkanlar sunarak onların en iyi şekilde gelişimlerini sağlayacak ortamları oluşturacağız. Yeşil Kepez vizyonumuzla, her köşesini ağaçlandırarak, parklar ve yeşil alanlar oluşturarak ilçemizi daha yaşanabilir kılacağız. Afetlere karşı hazırlıklı olmak, her birimizin güvenliğini sağlamak adına dayanıklı altyapı projelerine öncelik vereceğiz. Şunu unutmamalıyız ki, daha yapacak çok işimiz var. Sizlerin desteğiyle, Kepez’imizi Türkiye’nin örnek gösterilen ilçelerinden biri yapma yolunda ilerleyeceğiz. Birçok partinin mitingine eşdeğer bir buluşma oldu”ifadelerine yer verdi.

Sümer, program sonunda AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse ve Cumhur İttifakı Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü ile birlikte karanfil dağıttı.

Kaynak: İHA

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.