h Dolar 33,0745 % 0.17
h Euro 36,0373 % 0.17
h Altın (Gr) 2.580,32 %0,43
h Ons Altın 2.429,67 %0,32
h Bitcoin 2101929 %1.12935
a

Kepez’den şehir hastanesine konforlu yollar

Kepez Belediyesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Cumartesi günü açılışını yapacağı olan Antalya Şehir Hastanesi’nin bağlantı yollarının yapımını büyük oranda tamamladı. Hastaneye ulaşımı sağlamak amacıyla bölgede 11 kilometre uzunluğunda bağlantı yolu inşa edildi.

Kepez Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü’nün girişimleri sonucu ilçeye kazandırılan bin 400 yataklı şehir hastanesi açılış için gün sayıyor.

Göçerler Mahallesi Masa Dağı bölgesinde şehir merkezi, Akdeniz ve Toros Dağları manzaralı 372 bin metrekare arazi üzerine inşa edilen Antalya Şehir Hastanesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılıyor. Antalya Diplomasi Forumu ve partisinin mitingi için Antalya’ya gelecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2 Mart Cumartesi günü saat 16.30’da Antalya Şehir Hastanesi ile bağlantı yollarının açılışını yapacak.

Şehir hastanesi 11 kilometre bağlantı yolu

Kepez Belediyesi, açılış öncesi, şehir hastanesinin bağlantı yollarının üst yapı eksikliklerini tamamlıyor.

Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, şehir hastanesine vatandaşların rahat ve güvenli bir şekilde ulaşabilmesi için bölgedeki imar yollarını geçtiğimiz aylarda ulaşıma açtı. Şehrin dört bir yanından ve şehirlerarası karayolundan hastaneye ulaşımın sağlanabilmesi için bölgede 11 kilometre uzunluğunda bağlantı yolu inşa edildi.

Antalya Bulvarı’na bağlantı yolu

Genişliği 20 ile 35 metre arasında değişen bağlantı yolları, Masa Dağı bölgesi ile kentin ana arter ulaşım güzergâhları arasında yapıldı.

Fen İşleri Müdürlüğü, şehir hastanesinin güney bölümü ile Antalya Bulvarı arasında Zeytin Dalı Şehitleri Caddesi’ni açtı.

Şehir hastanesi, genişliği 35 metre, uzunluğu 3 bin 500 metre olan bu cadde ile hem kent merkezine hem de şehirlerarası karayoluna bağlanmış oldu.

Fen İşleri Müdürlüğü, altyapının tamamlanmasından sonra daha önce sathi asfalt döktüğü caddede, sıcak asfalt ve parke kaldırım çalışması başlattı. Asfalt ve kaldırım yapımı caddenin, Şehit Üsteğmen Gökhan Korkut Kavşağı arasındaki bölümünde gerçekleştirildi. Bisiklet yolunun yapıldığı caddenin bu bölümünün refüjü de düzenlendi.

Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri, caddenin Antalya Bulvarı’na kadar olan bölümünün asfalt ve kaldırımını ise yağmursuyu drenajı ile kanalizasyon çalışmasından sonra yapılacağını ifade ettiler.

İlçenin doğu yakasına da bağlantı yolu

Fen İşleri Müdürlüğü, şehir hastanesini ilçenin doğu yakası ve Varsak bölgesine bağlayan yolları da inşa etti.

Fevzi Çakmak Mahallesi’nde, Mehmet Fatin Gökmen Caddesi devamında Çankaya Mahallesi’nde, Şehit Erdoğan Sönmez Caddesi ve son olarak Hasan Hüsnü Erdem Caddesi bölgenin ulaşım ağına eklendi. Yeni caddelerle hastane ile Yeşilırmak Caddesi ve Varsak bölgesine giden Süleyman Demirel Bulvarı arasında ulaşım ağı kuruldu. Sürücüler için Mehmet Fatin Gökmen Caddesi ile Şehit Erdoğan Sönmez Caddesi sıcak asfalt, refüj, parke kaldırım, yol çizgisi ve trafik levhaları çalışmalarıyla konforlu ve güvenli hale getirildi.

Hasan Hüsnü Erdem Caddesi de, sıcak asfalt konforuna kavuşturuluyor. Caddenin sathi asfaltı sıcak asfaltla yenileniyor. Önümüzdeki günlerde yapımı tamamlanacak olan parke kaldırım ve sıcak asfalt hizmetiyle cadde güzelleştiriliyor.

Kepez 60 metrelik imar yolunu açtı

Masa Dağı bölgesinin ve Antalya Şehir Hastanesi’nin ana trafik yükünü taşıyacak olan 60 metrelik imar yolunu da Kepez Belediyesi, şehrin karayolu ağına bağladı. 3 bin 584 metre uzunluğundaki devasa karayolu, Antalya Bulvarı Korkuteli Kavşağı ile şehir hastanesi arasında açıldı.

Kepez Belediyesi, Fen İşleri Müdürlüğü, Büyükşehir bütçesi ile yapılabilecek olan 60 metrelik imar yolunu, kendi personeli ve iş makineleriyle yaparak, şehre kazandırdı. Hizmete açılan ve yeni bir şehir girişi olan 60 metrelik karayolunun, Antalya Bulvarı’ndaki trafik yükünü azaltması bekleniyor.

Bu imar yolu, ilçenin doğu yakası ile şehir hastanesinin bulunduğu Masa Dağı bölgesini, şehirlerarası karayolu olan Antalya Bulvarı Korkuteli Kavşağı’na bağlamasından dolayı önemli bir ana trafik ulaşım güzergâhı olacak.

Fen İşleri Müdürlüğü, şehir hastanesinin giriş kapılarının önünden geçen 5379 Sokak’ın genişliğini de 8 metreden 20 metreye çıkardı.

“Şehir hastanemiz de yolu da açık”

Başkan Hakan Tütüncü de açıklamasında, Antalya Şehir Hastanesi’nin çevresindeki imar planında yer alan bağlantı yollarının tamamına yakınını hizmete açtıklarını söyledi.

Vatandaşların şehir hastanesine rahat ve güvenli bir şekilde ulaşabilmeleri için bölgede 11 kilometre uzunluğunda yeni yol yaptıklarını belirten Başkan Tütüncü, açıklamasında şunları kaydetti:

“Antalya Şehir Hastanesi yatırımı, başka bir bölgeye yapılacaktı. Girişimlerimiz sonucu bu dev sağlık yatırımını Kepez’imize getirdik. Şehir hastanesinin, bölgesine, Kepez’imize ciddi bir değer kazandıracağına inanıyorum. Hastanemizde, geçtiğimiz günlerde hasta kabulüne başlandı. Böylelikle Antalya’mızın bir büyük hayali daha gerçekleşmiş oldu. Bu sağlık yatırımını şehrimize kazandırmasından dolayı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum. Bu yollar kullanılarak, şehrin dört bir yanından hastaneye ulaşılabilecek. Bu caddelerin asfalt, kaldırım, refüj, yol çizgileri ve trafik levhaları çalışmalarını tamamladık ve tamamlıyoruz. Masa Dağı bölgesinin her iki yakasında genişliği 20 ile 35 metre arasında değişen caddeler inşa ettik. Karayolları, Büyükşehir bütçesi ile yapılabilecek olan bu yolları, kendi personelimiz ve iş makilerimizle inşa ettik. Şehir hastanemiz de yolları açık.”

Kaynak: İHA

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.