h Dolar 33,0413 % 0.65
h Euro 36,0249 % 0.65
h Altın (Gr) 2.559,20 %0,41
h Ons Altın 2.411,18 %-0,17
h Bitcoin 1964354 %2.70408
a
  • Antalya Haber Gündemi
  • Gündem
  • Kepez Belediye Başkan Adayı Sümer, “Türkiye Yüzyılı, Kepez’in Yüzyılı Olacak” temalı projelerini açıkladı

Kepez Belediye Başkan Adayı Sümer, “Türkiye Yüzyılı, Kepez’in Yüzyılı Olacak” temalı projelerini açıkladı

“Türkiye Yüzyılı, Kepez’in Yüzyılı Olacak” temalı projelerini açıklayan Cumhur İttifakı’nın Kepez Belediye Başkan Adayı Rıza Sümer, “Türkiye Yüzyılı’nda yerel kalkınmayı, Kepez’in mahallelerinden başlatacağız. Biz hazırız, Kepez hazır. Türkiye Yüzyılı Kepez’in Yüzyılı olacak. Tüm projelerimizi, Kepezimizin tüm mahallelerini kapsayacak şekilde tasarlamaya çalıştık. Kepezimizi herkesin görmek, yaşamak istediği bir Kepez’e dönüştürmeye geliyoruz” dedi.

Cumhur İttifakı’nın Kepez Belediye Başkan Adayı Rıza Sümer, sanattan kültüre, spordan altyapıya, kentleşmeden sosyal belediyeciliğe birçok alanda hayata geçireceği 100 projeyi seçmenleriyle paylaştı. Sümer, Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde düzenlenen törende, insan, çevre ve şehir odaklı çalışacaklarını belirtti. Aileye, gençlere, kadınlara, çocuklara dokunan önemli yatırımlara imza atacaklarını dile getiren Sümer, sözlerini şöyle sürdürdü:

“AK Parti’nin siyaset anlayışında makam ve mevkiler değil, hizmet ve eserler konuşur. Biz koltuk yarışı değil, hizmet yarışı yaparız. Hakan Tütüncü başkanımız 15 yıldır kendisiyle yarıştı. ’Kepez Belediyeciliği’ yıllardır kendiyle yarıştı. Her yıl yayınlanan stratejik planlarında, kendi hedeflerinin üzerine koydu.”

 

“Türkiye Yüzyılı Kepez’in Yüzyılı olacak”

Kepez’in yeni hedeflere hazır olduğunu belirten Sümer, “22 yıllık AK Parti iktidarında 100 yıllık sorunları çözen bir iradeden sonra Türkiye Yüzyılı’nı, mahallelerimizi kalkındırarak başlatacağız diyerek, 100 yıllık hedefler koyan bir yönetim anlayışıyla geliyoruz. Bizim anlayışımıza göre, Kepez’in sadece önümüzdeki 5 yılını planlamak hem çocuklarımıza hem de Türkiye Yüzyılı hedeflerimize haksızlık olurdu. Bize büyük düşünmek yakışır. Büyük hedeflerle, Milletimiz için büyük düşünmek. Kepez için, büyük düşünmek yakışır. Biz hazırız, Kepez hazır. Türkiye Yüzyılı Kepez’in Yüzyılı olacak” sözlerine yer verdi.

 

“Türkiye Yüzyılı’nda, yerel kalkınmayı, Kepez’in mahallelerinden başlatacağız”

Büyük hedefler koyarken sağlam iradeyi referans aldıklarını belirten Sümer, “Bu hedef çok büyük diyenlere şunu söylüyorum; biz inanıyoruz. Türkiye Yüzyılı’nda yerel kalkınmayı, Kepez’in mahallelerinden başlatacağız. 20 yıldır kendini bu vitrine çıkarmak için hazırlayan Kepez Antalya’nın bambaşka bir merkezi haline dönüşecek. Bu vizyonla artık, Antalya Kepez’e gelecek. Antalyalı hemşerilerimiz bundan böyle Kepez’i daha fazla tercih edecek. Çünkü Kepez önümüzdeki dönemde ticaretin, alışverişin, sosyal hayatın, kültürün, yeşilin ve doğanın kalbi haline gelecek. Kepez her dönem olduğu gibi bu dönem de kendisiyle yarışacak. Projelerimizin her noktasında aile, çocuklarımız, gençlerimiz, esnafımız, muhtarımız, öğretmenlerimiz, dar gelirli vatandaşlarımız, iş insanlarımız, emeklilerimiz, işçilerimiz olacak” dedi.

 

“Kepez haritamızın çok daha efektif bir hale dönüştüğünü göreceksiniz”

Rıza Sümer açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Kepez Antalya’nın gelin başlığıdır. Antalya’nın başının tacıdır Kepez. O tacın üzerini çiçeklerle bezendirmeye geliyoruz. Bir miras değil emanet olarak gördüğümüz Kepezimizin, herkesin görmek istediği, yaşamak istediği bir Kepez’e dönüştürmeye geliyoruz. Tüm projelerimizi, Kepezimizin tüm mahallelerini kapsayacak şekilde tasarlamaya çalıştık. Genelde mahallelerimizi 7 farklı bölgeye ayırdık. Bölgelerimizin tamamına hemen hemen tüm başlıklarda projeler geliştirmeye ve eserler kazandırmaya çalıştık. Günün sonunda haritaya baktığımız zaman Kepez’in gerçekten doğru planlandığını ve Kepez haritamızın çok daha efektif bir hale dönüştüğünü göreceksiniz.”

 

“Üniversiteyi kazanan tüm öğrencilere 7 bin 500 lira nakit destek”

Kepez’de ikamet edip üniversiteyi kazanan tüm öğrencilere 7 bin 500 lira nakit destek vereceklerini vurgulayan Sümer, ilçede öğrencilerin yeme içme ihtiyaçlarına belediye olarak “leziz indirim kartı” ile destek olacaklarını aktardı. İhtiyaç sahibi emeklilere yönelik kar amacı gütmeyen, evlere servis yapabilen “Emek Marketleri” kuracaklarını bildiren Sümer, ihtiyaç sahibi emeklilere bir yıl süreyle 5 bin lira kira desteği verileceğini kaydetti.

 

“Yeni evlenecek çiftlere ücretsiz düğün salonu uygulamasını başlatıyoruz”

Sosyal belediyecilik çalışmalarına ağırlık vereceklerini ifade eden Sümer, şunları kaydetti:

“Yeni evlenecek çiftlere ücretsiz düğün salonu uygulamasını başlatıyoruz. Her yeni doğan bebeğimizin ilk hediyesi Kepez Belediyesinden olacak. İlçemizde ikamet eden ihtiyaç sahibi hemşehrilerimize vakfımız üzerinden sosyal yardım kartı verilmek suretiyle nakdi yardımda bulunacağız. Kepez’imize yapılan 1500 yataklı şehir hastanemizin yakınına hasta konuk evi yapacağız. Yepyeni bir hayvan hastanesiyle can dostlarımızın sağlığı ve mutluluğu için en iyi bakımı sunacağız. Kepez Teknokent’i kuracağız. İhtiyaç olan mahallelerimize sabit modern kapalı pazar yerleri yapacağız.”

Toplantıya Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse, İbrahim Ethem Taş, AK Parti Antalya İl Başkanı Ali Çetin, eski milletvekilleri Abdurrahman Arıcı, İbrahim Aydın, Vural Kılıç, Sadık Badak, Hüseyin Samani, Kepez İlçe Kadın Başkanı İlknur Kurt, önceki dönem Kepez Belediye Başkanı Mehmet Atay, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Mehmet Çivik, MHP Kepez İlçe Başkanı Servet Ersoy, Ülkü Ocakları Kepez İlçe Başkanı Oğuzhan Dinçer, BBP İl Başkanı Mustafa Yılmaz katıldı.

Kaynak: İHA

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.