h Dolar 32,5186 % 0.69
h Euro 34,9231 % 0.69
h Altın (Gr) 2.406,63 %0,67
h Ons Altın 2.303,81 %0,00
h Bitcoin 2173747 %-1.65638
a

Son dakika… LGS soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayınlandı!

MEB tarafından düzenlenen ve bir buçuk milyondan fazla öğrencinin katılmasının beklendiği 2020-LGS sınavı bugün 12.30’da sona erdi. Sınava katılan öğrenciler LGS soru ve cevaplarını şimdiden merak etmeye başladı. Geçtiğimiz yıldan farklı olarak bu sene soru kitapçıkları 22 Haziran’dan sonra okullarda dağıtılacak. MEB sitesinden soru kitapçığını ve cevap anahtarını paylaştı…

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) kapsamında düzenlenen Liselere Geçiş Sınavı (2020-LGS) heyecanı sona erdi. 1,5 milyondan fazla öğrenci LGS sınavı ardından soruları ve cevap anahtarlarını incelemeye başlayacak. LGS soruları ve cevap anahtarlarının sınavın tamamlanmasından kısa bir süre sonra internet ortamında çeşitli kurumlarca çözümleri yapılmaya başlanıyor.

LGS SORU VE CEVAP ANAHTARI YAYINLADI!

2020 LGS sınavı soru ve cevap anahtarları için heyecanlı bekleyişi devam ediyor. LGS’de geçtiğimiz senelerde, öğrenciler sınava girdikleri okullarda sınavın bitmesinin ardından kendi soru kitapçıklarını teslim alabiliyorlardı. Bu yıl pandemi nedeniyle öğrenciler soru kitapçıklarını 22 Haziran Pazartesi günü itibarıyla okullarından alabilecek. LGS soru ve cevapları ise MEB’in sitesinden yayınlandı…

SÖZEL BÖLÜM SORU KİTAPÇIĞI VE CEVAP ANAHTARI

SAYISAL BÖLÜM SORU KİTAPÇIĞI VE CEVAP ANAHTARI

MEB’in açıklamalarında şu ifadelere yer verilmişti; “Velilerimiz isterse 22 Haziran Pazartesi gününden itibaren çocuklarının soru kitapçıklarını okullardan alabilirler. Ayrıca, sınav evraklarına sınav görevlilerinin elle temasını önlemek için soru kitapçıkları ve cevap anahtarları cerrahi eldiven kullanılarak dağıtılacak ve toplanacak.”

LGS SORULARI ZOR MUYDU?

Hem LGS’ye katılan öğrenciler hem de veliler sınavın ardından soruların zorluk derecesini merak etmeye başladı. Eğitim kurumlarının sınav soru çözümlerini yapmaya başlamasıyla sınavın zorluk değerlendirmesi netleşecek.

LGS NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

20 Haziran Cumartesi günü yapılacak Liselere Geçiş Sınavı (LGS) sonuçları 16 Temmuz’da açıklanacak.

Kaynak: Sözcü

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.