h Dolar 23,0836 % -0.75
h Euro 25,2002 % -0.75
h Altın (Gr) 1.456,50 %0,40
h Ons Altın 1.963,69 %1,23
h Bitcoin 612170 %-0.56052
a

ASAT Muratpaşa’da 3 mahallenin içme suyu altyapısını modernize etti

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Muratpaşa ilçesinde Tahılpazarı, Muratpaşa ve Etiler mahallelerinde içme suyu altyapısı yenileyerek modern ölçüm ve izleme araçlarıyla donattı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü merkez ve ilçelerde içme suyu altyapı yenileme çalışmalarını sürdürüyor. Merkezde Muratpaşa ilçesi Varlık Mahallesi ile başlayan çalışma Tahılpazarı, Muratpaşa ve Etiler mahallelerini içine alan çalışma ile devam etti. ASAT Genel Müdürlüğü 3 mahallenin içme suyu şebeke hatlarını yenileyerek sistemi modernize etti. Çalışma kapsamında kullanım ömrünü tamamlamış olan eski borular değiştirilerek yüksek standartlı içme suyu boruları döşendi. Çalışmalar sonrasında asfaltlama işlemi de tamamlandı.

KAYIP VE KAÇAKLAR KONTROL ALTINA ALINIYOR

Alt yapısı yenilenen mahallelerdeki içme suyu hatlarına basınç ve debiyi 24 saat takip etmek üzere cihazlar yerleştirildi. Eklenen kontrollü vanalar ile müdahale kapasitesi artırıldı. Yeni düzenleme sayesinde sistemli, etkin bir ölçüm ve kontrol sağlanıyor. Aynı zamanda olası arıza durumlarında saha ekiplerinin müdahalesi öncesinde hızlı ve etkili şekilde ön tedbirler devreye alınabiliyor. Alt yapısı yenilenen mahallelerde DMA (İzole Edilmiş Alt Bölge) oluşturan ASAT, böylece belirli bölgenin içme suyu altyapısı arızalara, su kayıp ve kaçaklarına karşı daha ileri seviyede kontrol altına alınıyor.

Kaynak: DHA

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.